Najczęściej wykonujemy operacje plastyczne:Twarz


Operacje plastyczne powiek

Operacje plastyczne nosa

Powiększanie ust

Korekcje porozszczepowe

Facelifting - czyli podniesienie skóry twarzy i szyi

Przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz

Korekcje uszu

Piersi


Powiększanie piersi

Zmniejszanie piersi

Podnoszenie piersi

Operacje ginekomastii

Brzuch


Plastyka brzucha

Dermatologia


Laryngologia


Odsysanie tkanki tłuszczowej


Chirurgia ogólna i naczyniowa


Chirurgia ręki


Operacje plastyczneTwarz


Operacje plastyczne powiek - Nadmiar i zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych oraz tzw. worki pod oczami to najczęstsze wskazania do poddania się korekcji powiek, gdyż stosowanie kremów i zabiegów kosmetycznych jest wtedy nieskuteczne. Operacja plastyczna polega na wycięciu nadmiaru skóry i usunięciu przepuklin tłuszczowych, jeśli są uwypuklenia powiek w postaci worków. Cięcia są ukryte w załamaniu powieki górnej, na powiece dolnej są pod rzęsami. Usunięcie szwów po 7 dniach, obrzęk i zasinienia widoczne są do 14 dni. Efekt zabiegu utrzymuje się do kilkunastu lat

powrót na górę

Operacje plastyczne nosa - Operacje te wykonuje się celem usunięcia defektów kształtu nosa, takich jak: garbaty nos, skrzywienie nosa, szeroki grzbiet i czubek nosa, zbyt duży nos, albo zbyt długi nos. Operacje korekcyjne nosa są niezwykle korzystne dla pacjentów, gdyż cięcia chirurgiczne są wewnątrz nosa i blizn zupełnie nie widać. Obrzęki i zasinienia (mogą wystąpić wokół oczu) ustępują w ciągu 7-14, opatrunek stabilizujący z grzbietu nosa i szwy usuwa się po 7-9 dniach. Efekt zabiegu operacyjnego jest trwały.

powrót na górę

Powiększanie ust - Obecnie chirurgiczne powiększanie ust wykonywane jest znacznie rzadziej, gdyż pacjentki wolą powiększać usta modelując je injekcjami np.kwasu hialuronowego.
Powiększanie ust chirurgicznie jest trwałe , jedna metoda polega na uwypukleniu czerwieni ust przy pomocy przeszczepu paseczka skóry, cięcie jest wewnątrz ust.
Druga metoda to powiększenie czerwieni warg cięciem wokół konturu ust.

powrót na górę

Korekcje porozszczepowe - Operacje korekcyjne dotyczą korekcji blizny wargi górnej po zeszyciu rozszczepu wargi oraz korekcji zniekształcenia czubka i skrzydełka nosa.

powrót na górę

Facelifting - czyli podniesienie skóry twarzy i szyi - Operację tę wykonuje się wtedy, gdy jest widoczne zwiotczenie policzków, podbródka i szyi wywołane nadmiarem skóry i zmniejszeniem napięcia mięśni.
Zabieg polega na przywróceniu młodzieńczego owalu twarzy oraz wygładzeniu szyi. Cięcia są wykonywane w niewidocznych miejscach nad uchem, w uchu, oraz z tyłu w rowku zausznym, blizny po paru miesiącach są prawie niewidoczne. Stosujemy również technikę przywrócenia prawidłowego napięcia mięśnie policzków i szyi , co może wydłużyć efekt zabiegu nawet do kilkunastu lat. Obrzęki i zasinienia ustępują w ciągu 7-14 dni, szwy są usuwane po 7-10 dniach.

powrót na górę

Przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz - Do zabiegu kwalifikują się pacjentki u których podskórna tkanka tłuszczowa jest bardzo skąpa co daje obraz wyostrzonych rysów twarzy i pogłębionych fałdów nosowo-wargowych.Przez zabieg liposukcji pobiera się u pacjentki materiał z ud lub z brzucha i po odpowiednim przygotowaniu podaje się pobrany tłuszcz podskórnie modelując kości policzkowe, wygładzając fałdy nosowo-wargowe, powiększając usta.
Efekt zabiegu jest spektakularny - rysy twarzy łagodnieją a sama twarz staje się dużo młodsza.

powrót na górę

Korekcje uszu - Najczęściej wykonuje się operacje odstających uszu.W tym celu wykonuje się cięcie na tylnej powierzchni małżowiny usznej, ucho zostaje wymodelowane i ustawione w pozycji przylegającej do głowy. Usunięcie szwów po 7 dniach, obrzęk i zasinienie uszu ustąpi po 7-14 dniach.

powrót na górę

Piersi


Powiększanie piersi - Najlepsze wyniki uzyskuje się stosując do operacji powiększania piersi implanty wypełnione żelem silikonowym - obecnie stosuje się zmodyfikowany żel, który nie rozlewa się poza torebkę implantu, nawet po jej uszkodzeniu. Najczęściej używa się implanty o kształcie okrągłym, które w pozycji stojącej układają się w naturalny, anatomiczny kształt. Natomiast implanty uformowane w kształcie spadającej kropli, profilowane, są bardzo przydatne w korygowaniu kształtu i powiększaniu opadniętych
piersi.
Pacjentki chętnie decydują się na cięcie w fałdzie pod piersią, ponieważ taka blizna jest prawie niewidoczna.
Preferowane jest umieszczenie implantu pod mięśniem piersiowym, co zapewnia naturalny wygląd piersi i zmniejsza ryzyko powstania wyczuwalnej blizny wokół implantu, tzw. torebki. W zależności od indywidualnych wskazań można też implanty umieścić bezpośrednio pod gruczołami piersiowymi.
Tydzień po operacji zdejmuje się szwy, zaleca się noszenie odpowiedniego stanika przez 4 tygodnie i zaniechanie ćwiczen sportowych również przez 4 tygodnie.

powrót na górę

Zmniejszanie piersi - Duże piersi oprócz pogorszenia estetyki wyglądu sprawiają również dolegliwości ze strony kręgosłupa, co prowadzi do powstawania zmian zwyrodnieniowych w jego obrębie. Operacja polega na wycięciu części gruczołu wraz ze skórą i tkanką tłuszczową, podniesieniu wyżej brodawki wraz z otoczką i wymodelowaniu kształtu piersi. Okres gojenia trwa 7-14 dni, po operacji zaleca się noszenie odpowiedniego stanika przez okres 4 tygodni oraz ograniczenie aktywności fizycznej w tym czasie.

powrót na górę

Podnoszenie piersi - Operacja polega na podniesieniu i poprawieniu kształtu piersi bez zmiany ich wielkości. Obecnie dąży się do przeprowadzenia zabiegu w taki sposób, aby pozostały jak najmniejsze blizny. Gojenie trwa około 10 dni, wskazane noszenie stanika i ograniczenie aktywności fizycznej przez 3 tygodnie. Efekty operacji są trwałe, mogą się pogorszyć z powodu kolejnej ciąży lub wahań wagi ciała.

powrót na górę

Operacje ginekomastii - Operacje wykonuje się z powodu powiększenia gruczołów piersiowych u mężczyzn. Polega ona na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowo-tłuszczowej z cięcia pod otoczką brodawki sutkowej.
Okres gojenia po operacji przez od 7 do 14 dni..

powrót na górę

Brzuch


Plastyka brzucha - Plastyka powłok brzucha jest wykonywana w przypadku zwiotczenia skóry i mięśni brzucha, co powoduje jego uwypuklenie (najczęściej w wyniku przebytych ciąż). Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej cięciem w dole brzucha, wykonuje się też plastykę mięśni, co daje efekt wyszczuplenia i utrwala wynik operacji. Okres gojenia do 14 dni, ograniczenie aktywności fizycznej jest zalecane przez miesiąc..

powrót na górę

Dermatologia


Dermatologia - w zakresie dermatologii estetycznej wykonujemy bezoperacyjne korekcje zmarszczek przy użyciu następujących preparatów:

Botox - zabieg stosowany w leczeniu i profilaktyce zmarszczek mimicznych (kurze łapki, bruzdy między brwiowe, poprzeczne zmarszczki czoła). Dzięki zabiegowi uzyskujemy rozluźnienie mięśni powodujących zmarszczki, a skóra wygładza się.

Preparaty kwasu hialuronowego - wykorzystywane są do wypełnienia wszystkich rodzajów zmarszczek i bruzd oraz do powiększania ust.

Zabiegi korekcyjne przy użyciu pulsacyjnego zródła światła IPL:

Fotoodmładzanie
- wygładzanie zmarszczek i poprawianie kondycji skóry, usuwanie przebarwień oraz naczynek na skórze twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
- usuwanie przebarwień posłonecznych i hormonalnych oraz tatuaży,
- usuwanie rumieni oraz rozszerzonych naczyń na twarzy i nogach,
- depilacja na twarzy i szyi

Zabiegi korekcyjne przy użyciu lasera CO2:
- usuwanie tatuaży,
- usuwanie znamion skórnych, brodawek, włókniaków i kurzajek.

Peeling (kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym) - zabieg powoduje złuszczenie naskórka. Jest skuteczny w wygładzeniu skóry, usuwaniu blizn potrądzikowych i przebarwień. Zmniejsza również przetłuszczanie się skóry.

Leczenie nadmiernej potliwości Botoxem - najnowsza metoda polegająca na blokowaniu gruczołów potowych toksyną botulinową na skórze rąk, dołów pachowych i stóp.

Leczenie dermatologiczne:
- łysienia (badanie włosa)
- łuszczycy
- grzybicy
- zmian trądzikowych
- chorób paznokci
- bliznowców

powrót na górę

Laryngologia


-korekcja krzywej przegrody nosowej,
-usunięcie polipów nosa,
-operacja zatok szczękowych (torbiele, polipy),
-usunięcie migdałków podniebiennych,

powrót na górę

Odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja - to zabieg modelujący sylwetkę przez usunięcie nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z niektórych okolic ciała, jak np. podbródek, brzuch, uda, ramiona, kolana. Wykonywany on jest przez małe nacięcia na skórze; po zabiegu konieczne jest noszenie odpowiednio dobranego uciskowego ubrania, które zmniejsza obrzęk pooperacyjny i pomaga w obkurczaniu się skóry. Gojenie trwa 7-14 dni. W tym okresie ustępuje większość obrzęków i zasinień. Zalecane są masaże przyśpieszające procesy gojenia.

powrót na górę

Chirurgia ogólna i naczyniowa


-usuwanie żylaków,
-usuwanie przepukliny pachwinowej i pępkowej,
-operacja wrastającego paznokcia,
-wszycie Esperalu,
-plastyka napletka,

powrót na górę

Chirurgia ręki


-korekcja przykurczu palców z plastyką skóry (Choroba Dupuytrena),
-dekompresja kanału nadgarstka,
-punkcja torbieli i podanie preparatu diprophos

powrót na górę